Wstecz
Narkomania

Narkomania

Chcesz być nieustannie na wysokich obrotach, być skutecznym i wciąż odnosić sukcesy ... A potem dobrze się bawić i mieć poczucie bycia w środku wydarzeń. Jednocześnie boisz się swojej słabości, porażki, tego, że coś przejdzie obok.

Starasz się za wszelką cenę, nie dopuścić do tego, a wszelkiego rodzaju psychostymulanty mają Ci w tym pomagać. Już pewnie wiesz, że droga na skróty ma swoje ograniczenia. Że coś co ma dawać energię w dłuższej perspektywie czasowej ją zabiera.

Inne środki działają podobnie - błogi spokój czy radosna zabawa i luz ustępują miejsca stanom lękowym, zniechęceniu, poczuciu bezsensu. Relacje z innymi ludźmi wypełnia pustka i konflikty.

Jeśli, obserwujesz u siebie lub bliskiej Ci osoby Tego rodzaju problemy powiązane z czynnym używaniem substancji psychoaktywnych (amfetamina, kokaina, heroina, marihuana) może to, być sygnał rozwijającego się uzależnienia.


Kiedy warto zacząć szukać pomocy terapeuty uzależnień:

  • jeśli zaprzestanie używania środków psychoaktywnych wydaje się bardzo mocno kłopotliwe, bo wiele zależy od stanów, jakie dają (np. od wysokiej energii lub uspokojenia jakie dają)

  • gdy zaczynasz mieć wrażenie, że bliskie Ci osoby, stają się PRZEWRAŻLIWIONE na punkcie środków psychoaktywnych i zaczynasz ukrywać się z tym

  • zaczynasz myśleć, że powinieneś, swoje zażywanie jakoś ograniczyć lub przerwać ale próby jakie podejmujesz nie są skuteczne w dłuższym czasie



Wstecz