Wstecz
hazard

Im więcej grasz
Tym większy dług
Tym więcej grasz
Tym większy dług
Tym więcej grasz...


Czy znasz to uczucie utknięcia w błędnym kole rosnących długów i nadziei na Wielką Wygraną?

Jesteś w potrzasku bo jedyne rozwiązanie problemu, jakie przychodzi Ci do głowy, jest jego przyczyną i pogłębia go.

Kłopot w tym, że wciąż wierzysz, mimo już dość dużego doświadczenia z hazardem, że możesz się odegrać, że to tylko kwestia chwili i już z tego wyjdziesz - nie tylko oddasz długi ale jeszcze dobrze zarobisz.

To złudzenie ale trzeba naprawdę dużo stracić aby zacząć w to wierzyć. Tu jest też jeszcze drugie dno i głębszy problem, choć teraz pewnie trudno Ci w to uwierzyć.

Hazard to ucieczka - tak naprawdę z czasem mniej istotne jest czy wygrywasz czy przegrywasz, liczy się Gra.

Dopóki swoją życiową energię zużywasz na przeżywanie grania, na euforie wygranej, pełne napięcia oczekiwanie i rozpacz przegranej, dopóki w centrum Twojego przeżywania jest granie, dotąd wszystko inne jest na drugim planie.

Im dłużej coś pozostaje w cieniu gry, tym mniej jest tego w Twoim życiu, aż w końcu nie wiesz kiedy całkiem zniknie.

Tylko teraz jeszcze o tym nie wiesz, bo masz inny problem w głowie i co innego przykuwa Twoją uwagę: skąd wziąć pieniądze.
Możesz jeszcze raz spróbować odzyskać je na swój ulubiony sposób i kolejny raz sprawdzić, że w tej grze i tak w końcu przegrywasz, a możesz wyjść z tego błędnego koła przegranych nadziei i odzyskać swoje życie.

Jak to zrobić?

Co konkretnie zrobić?

Jakie masz możliwości ruchu teraz, gdy tyle straciłeś?

Przyjdź do nas - opowiedz o swojej sytuacji, pomożemy znaleźć Ci inne niż do tej pory rozwiązania. Każda sytuacja jest inna, każda wymaga poznania osoby, która szuka wyjścia z trudności. Nie ma gotowych, uniwersalnych recept dobrych dla każdego.

Może pojawia Ci się pytanie, po co Ci specjalista psychoterapeuta uzależnień.

Oczywiście, możesz spróbować samodzielnie poradzić sobie z hazardem, ale problem jest głębszy' niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Tu nie chodzi tylko o pieniądze czy o długi, rzecz leży głębiej w Twoich emocjach. Gra generuje silne emocje, pozwala się huśtać pomiędzy euforią i rozpaczą, niesie ze sobą nadzieję wielkich możliwości, szybkiej i radykalnej odmiany losu. Skutecznie odciąga uwagę od prozy życia i od problemów, które wymagają uwagi.

Można przestać grać, ale poczucie braku i lęk pozostaną. Zaprzestanie gry nie oznacza automatycznie powrotu radości życia. Do tego potrzebna jest głębsza przemiana. Specjalista psychoterapii uzależnień pomoże Ci przełożyć ją na język Twojej codzienności. Zapraszamy na konsultację, na której dowiesz się co możesz zrobić, aby "wyjść z gry" i zacząć żyć.




Wstecz